עו

איך לבחור עורך דין לענייני פלילים?

ההחלטה בבחירת עורך דין שייצג אותך בהליך פלילי הינה החלטה חשובה, רצינית וקריטית להמשך חייך. לעורך דין יש השפעה גדולה על הכרעת הדין במשפטך וכיו"ב גם על עתידך. אז איך תבחרו את העורך דין הנכון שיסייע לכם בהליך? כתבנו לכם כמה טיפים שיסייעו לכם להחליט.

בחרו עורך דין פלילי בשלב מוקדם ככל הניתן

חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין פלילי בשלב מוקדם ככל הניתן, בתחילתו של ההליך המתנהל נגדכם – שלבי החקירה או בשלבי הזימון לחקירה על מנת לקבל הכוונה וייעוץ בנוגע לנושאים שתשתפו בחקירה וכו'.

עורך דין מקצועי יחקור את עובדות המקרה, יבחן את הנסיבות וינתח בצורה הטובה ביותר את מצבך מבחינה משפטית.

כיצד עורך דין פלילי יכול לסייע לך?

עורך דין פלילי הוא בא כוחך, כלומר הוא מייצג אותך ופונה בשמך ליועץ המשפטי לממשלה – יש לו את היכולת לעכב את ההליכים נגדך ולעיתים רבות הוא עשוי להפנותך ולעזור לך בהכנת התסקיר לענוש של קצין מבחן עבור בית המשפט.

אז איך נבחר עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי ידע לשלב בין כל האופציות שנאמרו כאשר טובתך עומדת לנגד עיניו. עו"ד פלילי מקצועי יבחן בקפידה רבה את כל אפשרויות ההגנה העומדות לרשותך עפ"י החוק, וינסה להעמידן לזכותך – וזאת על מנת לביא לזיכוייך בדין או לאי הרשעתך בדין.

הכלים העומדים לרשותו של העורך דין מאוד תלויים במצבך ובחומרת האישומים נגדך, אשר איתם הוא מתמודד. אז מה אנחנו מצפים מעורך הדין שלנו?

  • ידע נרחב בתחום
  • כושר דיבור גבוהה
  • ניסיון
  • סיפורי הצלחה
  • ממליצים

התרחקו מהבטחות

התרחקו מאנשים שמבטיחים לכם תוצאה. חשוב לזכור שבבתי המשפט הכל פתוח ואין דבר כזה 100% הצלחה. תעברו בצורה רחבה של תיקים דומים לשלכם ותנסו להבין מה היו הנסיבות שבהם נחקרו.

בדקו את התוצאה של עורך הדין הבא שלכם במקרים דומים וככה תוכלו לקבל אומדן ליכולות שלו בטיפול התיק שלכם.

אל תתנו עדיפות למחיר הנמוך

אנחנו ישראלים וכידוע אנחנו לא אוהבים לשלם כסף. דווקא במקרה הזה אני רוצה להמליץ לכם לא להסתכל על עלויות. החיים שלכם מונחים על הכף וחשוב לבחור את העורך דין הטוב ביותר עבורכם מבלי להתייחס לעלויות הכרוכות בכך.

בנוסף, אל תתפתו לבחור דווקא עורך דין מפורסם. אין זה מקנה לכם תעודת אחריות כזו או אחרת. אתם צריכים לבחור בעורך דין שיוכל להקצות את כל הזמן הנדרש לטיפול בתיק שלכם, עם הידע והיכולת לטפל בתיקה בצורה הטובה ביותר ועם יחסי אנוש טובים – בכל זאת, יש לכם דרך ארוכה להתנהל מולו.

בהצלחה!

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם