אזרחים רבים הנקלעים לסכסוך או אי הבנה כלשהי חוששים לפנות לערכאות המשפטיות. חשש זה נובע לעיתים רבות מסיבות לגיטימיות כגון אורכו הצפוי של ההליך, הוצאות, חשיפה בפומבי ועוד.

העומס האדיר שקיים במערכת בתי המשפט מביא לידי כך שזמנו של בית המשפט הינו מוגבל, ולעיתים לשופט, מוכשר ככל שיהיה, ישנו קושי רב להיכנס לעובי הקורה ולהבין את פרטי התיק לעומקו תוך התייחסות ומתן מענה לכל פרט ופרט שמציגים הצדדים.

הליך הגישור נועד בדיוק בכדי למנוע את הכשלים הללו. הגישור הינו הליך לפתרון סכסוכים בכל תחום. בהליך זה, המגשר, שהוא איש מקצוע, משוחח עם הצדדים ומסייע להם להגיע לידי הסכמה על יישוב

הסכסוך, וזאת תוך בירור הנושאים שבמחלוקת, גילוי מידע רלוונטי לסכסוך והצגת אפשרויות לפתרונו. בהליך הגישור ניתנת לצדדים ההזדמנות להשמיע את טענותיהם, להתבטא בחופשיות, ואף להציע דרכים יצירתיות לפתרון הסכסוך.

חשוב להדגיש כי להבדיל משופט או בורר, למגשר אין כל סמכות לכפות פתרון כלשהו על מי מהצדדים. מטרת ההליך היא כי הצדדים יגיעו לכדי הסכמה באמצעותה יגיע הסכסוך ביניהם לסיום, כאשר זוהי למעשה מטרתו האמיתית של ההליך.

כמו כן חשוב להדגיש כי מדובר בהליך בו נשמרת סודיות מלאה בין הצדדים עצמם ובין המגשר, כך שגם אם בסופו של יום יגיעו הצדדים לבית המשפט, הדברים אשר נאמרו ו/או הוחלטו בגישור ישמרו עמם ולא יוצגו בפני השופט שדן בתיק.

נקלעתם לסכסוך עסקי/משפחתי כלשהו ואתם לא מעוניינים להגיע לבית המשפט? רוצים לדעת עוד על גישור? צרו קשר עם משרדנו עוד היום