עורך דין לדיני נזיקין בנהריה

עו"ד אופיר אסיף

מחלקת דיני הנזיקין מנוהלת על ידי עורך הדין אופיר אסיף והוא אשר מייצג אותך באופן אישי

הוא בעל ניסיון של 20 שנים בתחום והישגים בייצוג נפגעי גוף; בתאונות, מחלות, תאונות תלמידים ורשלנות רפואית.

חשוב לדעת: תחום דיני הנזיקין שדן בפגיעות גוף ומחלות והפיצוי לנפגע משלב שתי עולמות; המשפט והרפואה. עו"ד טוב יודע לשלב בין שתי העולמות, זאת באמצעות פניה לרופאים מומחים בעלי שם או בייצוג (פיזי) בוועדות רפואית שונות ובמידת הצורך ביכולת לבצע חקירה של מומחה רפואי בבית המשפט. 

תאונות

תאונות תלמידים

תאונות דרכים

רשלנות רפואית

תאונות עבודה

ביטוח לאומי

מחלת מקצוע

לשיחת ייעוץ עם עו"ד לדיני נזיקין השאירו פרטים

התחום המשפטי: 

יישום החוקים ו/או התקנות הרלוונטיים הוא נושא משפטי מורכב ורק עורך דין מומחה בתחום יכול להגיע לתוצאות הטובות ביותר בהשגת זכויותיו של הנפגע.  

כך לדוגמא:

עבור נפגע גוף בתאונת דרכים, אימץ המחוקק הסדר מיוחד הקבוע חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (חוק הפלת"ד) ותקנותיו.

פקודת הנזיקין [נוסח חדש] ביקשה להגדיר מה ייחשב כהתנהגות מזיקה ודנה בשלל מעשים ומחדלים שאת הפרתם יש למנוע. קיימות בפקודה עוולות מסגרת, של רשלנות או הפרה של חובה חקוקה, ועוולות ייחודיות כגון תקיפה וכך גם טיפול רפואי ללא הסכמת החולה עשוי להיחשב כתקיפה.

חוק האחריות למוצרים פגומים, תש"ם-1980, מאפשר לצרכן ניזוק לזכות בפיצוי על פגיעת גוף הנגרמת ע"י מוצר פגום, שיוצר ע"י יצרן מבלי שיהיה עליו להוכיח שהיצרן התרשל. 

בפקודת הבטיחות בעבודה [נוסח חדש], תש"ל-1970 ותקנותיה מעביד נדרש לדוגמא לגידור לבטח של מכונות (סעיף 37), בנוסף ועל מנת למנוע החלקה במפעל, כל רצפה, דרגה, מדרגות, מסדרון ומדרכת מעבר יהיו ממבנה טוב ויקוימו כראוי (סעיף 54) ובנוסף על מנת למנוע נפילה במדרגות שהן בבניין או משמשות ליציאה מבניין יותקן ויקוים מעקה של ממש למשען יד.

בתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח מפני פגיעה בעבודה), תשי"ד-1954, קיימת רשימה של מחלות מקצוע, לצד הגדרת העבודה וסוג היצור, כך לדוגמא: מחלות עצמות ופרקים שנגרמת בעבודה ממושכת עם מכשירים רוטטים ועוד מחלות מקצוע רבות אחרות.

הפיצוי לנפגע והתחום הרפואי:

אחת השאלות הראשונות של נפגע גוף לעורך דין, היא: "מה הפיצוי המגיע לי?"

טווח הפיצויים בתחום הנזיקין הוא רחב ביותר ויכול לנוע בין פיצוי של אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים.

הפיצוי המגיע לנפגע גוף מורכב ממספר ראשי נזק, שהעיקריים שבהם הם: 

כאב וסבל, הפסדי שכר לעבר ולעתיד או פגיעה בכושר השתכרות, הפסד תנאים סוציאליים ופנסיה לעבר ולעתיד, עזרת צד ג' לעבר ולעתיד, הוצאות בגין טיפול רפואי, עזרה וסיעוד והוצאות שונות לעבר ולעתיד.  

גובה הפיצויים  תלוי במשתנים רבים, כגון: גיל הנפגע, סוג הפציעה וחומרתה, באחוזי הנכות שנותרו לנפגע, במקצועו, בגובה ההכנסות לפני ואחרי התאונה, בעזרה שהוא זקוק לה עקב הפגיעה ועוד פרטים אחרים.

גובה הפיצוי, במידה רבה מאוד, כאמור, תלוי בנכות הרפואית שנגרמה לנפגע ובעיקר בהשפעתה על תפקודו של הנפגע ועקב הפגיעה. דוגמא קלאסית, היא פגיעה באצבעות עם תוצאה של נכות רפואית נמוכה, אך שתביא לקביעת נכות תפקודית גבוהה ביותר ופיצוי משמעותי לפסנתרן. 

השגת הפיצויים בכל תתי הנושאים : תאונות, מחלות מקצוע ורשלנות רפואית, מצריכה פעילות נרחבת של עוה"ד, כגון איסוף של ראיות ולעתים קרובות הוא זקוק לסיוע בחוות דעת רפואיות וכן דרוש ניסיון בניהול תיק וביצוע חקירות עדים בבית המשפט.

התחום הרפואי – הנכות הרפואית והנכות התפקודית: 

הערכת גובה הפיצויים עפ"י ראשי הנזק השונים, קשורה בקשר ישיר לתחום הרפואי. 

בעוד שלא כל נפגע, שזכאי לפיצוי על פגיעתו, יסבול מנכות גופנית או נפשית עקב תאונה, הרי שקיימת חשיבות רבה לעניין זה, קרי הקביעה והערכה של דרגת הנכות לנפגע.

בשאלת גובה הנכות לרוב יש צורך בחוות דעת מקצועיות, על ידי מומחה רפואי ובעל שם ושתעבור במבחן המשפטי בבית המשפט. 

בתחום מחלות המקצוע, לדוגמא, על עורך הדין להסתייע במומחים רפואיים וזאת על מנת להוכיח את הקשר הסיבתי שבין המחלה לסוג עבודתו של הנפגע.

במקרים של רשלנות רפואית המומחה נדרש להגיש חוות דעת, שקובעת שהטיפול שניתן לנפגע בוצע ברשלנות וכי בגינו נגרמה נכות רפואית וכן שיעורה.

במקרים של תאונת דרכים, קיים הסדר אחר, וכאשר קיימת טענה לנכות, היא תיקבע באחת משתי דרכים הבאות: 

א. עבור נפגע בתאונת דרכים שאינה תאונת עבודה, תוגש לבית המשפט בקשה למינוי מומחה רפואי (לעתים מדובר במספר מומחים ובתחומים שונים);

ב. עבור נפגע בתאונת דרכים בעבודה, לרוב, נכותו תקבע ע"י וועדה רפואית שליד המוסד לביטוח לאומי (הוועדות הרפואיות) והנכות שתקבע תחייב את בית המשפט (אולם קיימים חריגים, כאשר מבוקשת בקשה להבאת ראיות לסתור). 

נפגעת, נפצעת, חלית, סבלת מרשלנות רפואית או במקרים של פגיעות תלמידים ועוד; עו"ד אופיר אסיף, בעל ניסיון של 20 שנים ובעצמו, ייצג אותך נאמנה ובמסירות וידאג למצות את כל זכויותיך על פי חוק ולהביא לתוצאה של פיצוי על מלוא הנזקים שנגרמו לך.  

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם