גישור-גירושין

הליך גישור גירושין

הליך גישור גירושין בישראל הוא דרך יעילה ביותר לפתרון גירושין. תהליך זה הינו חסוי ולא מתקבלות החלטות ללא הסכמת שני הצדדים. כמו במדינות רבות, מערכת המשפט הישראלית ידועה לשמצה בחוסר ודאות. שופטים מחליטים במקרים על פי פרשנותם לחוק. לפיכך, מערכת המשפט אינה הבחירה הטובה ביותר ליישוב סכסוך משפחתי. חוסר הפורמליות בגישור הישראלי הופך אותו לדרך יעילה ביותר לפתור סכסוך מחוץ לבית המשפט.

לגישור גירושין בישראל יש יתרון בסודיות. הצדדים המעורבים אינם חייבים לחשוף פרטים על הליך הגירושין. מגשר מקצועי ישמש כצד הנייטרלי, ומצפים מהצדדים להיות כנים זה עם זה. גישור הוא דרך מצוינת לסיים גירושים, וזה לא כמו ליטיגציה. אתה יכול גם להימנע מלפנות לבית המשפט. החלק הטוב ביותר בגישור הגירושין של ישראל הוא שהוא אינו מצריך עורכי דין או מומחים אחרים.

יתרונות הגישור

לגישור גירושין בישראל שני יתרונות עיקריים. לצדדים המעורבים בתיק תהיה הזדמנות לדון בסוגיותיהם ללא לחץ של הליכים בבית המשפט. לצדדים תזכה גם מגשר מקצועי מיומן. אנשי מקצוע אלו יסייעו לצדדים להבין את הצרכים והאינטרסים של זה. זה עוזר לגישור גירושין להתרחש במסגרת בונה יותר ממה שהיה קורה אחרת. ומכיוון שאין דיונים בבית המשפט, הסדרי גירושין בדרך כלל הרבה יותר קלים.

יתרון נוסף של גישור גירושין בישראל הוא הפרטיות שההליך מאפשר. התהליך חסוי ואיש אינו יכול לצאת מהחדר ללא הסכם בכתב. אין עדים או צדדים שלישיים שיכולים לחקור את הצד שכנגד. זה מאפשר לצדדים לדבר בצורה חופשית יותר. זה גם מאפשר להם לפתור את המחלוקות ביניהם ללא חשש מפסיקה עתידית של בית המשפט. מגשר שטיפל בתיקי גירושין בעבר יהווה תועלת עבורך.

חופש לדון במגוון נושאים

לגישור בישראל יתרון בכך ששני הצדדים חופשיים לדון בנושאים שלהם ולא נאלצים לבחור ביניהם. מעודדים אותם לחלוק את דעותיהם ורגשותיהם במהלך הגישור. ישיבת הגישור לעודד כנות ולא להתעכב על עוולות העבר. הם צריכים לשקול את החופשות העתידיות שלהם יחד, וכיצד הם יחיו את שארית חייהם. הם צריכים להיות פתוחים לגבי המחלוקות ביניהם אם הם לא יכולים להגיע להסכמה.

בגישור גירושין, על שני הצדדים להגיש בקשות נפרדות לגירושין. על בן הזוג המעוניין להגיש בקשה לגירושין להגיש בקשה לגירושין באמצעות עורך דין. אולם לפני הגשת תביעת גירושין, על שני בני הזוג לנסות תחילה להגיע להסדר באמצעות משא ומתן או גישור. בני זוג יכולים להימנע ממאבק ארוך בבית המשפט באמצעות משא ומתן להסדר או גישור. ההליכים יהיו מהירים וזולים יותר אם שני הצדדים אינם מסכימים.

שיפור במצב הילדים

מלבד צמצום הצורך בהליכים משפטיים, גישור בישראל יכול לשפר גם את מצבם הרגשי של הילדים. חוק הגירושין החדש מחייב בן זוג להגיש בקשה ליישוב הסכסוך לפני הגשת תביעת גירושין. אם שני הצדדים יהיו מוכנים לגשר, המגשר יוכל לסייע להם להגיע להסדר. הליך הגירושין בישראל הוא הליך וולונטרי. לכן הוא לרוב משתלם יותר מהמקבילה שהוגשה לבית המשפט.

בגירושין בישראל, על הצדדים להגיש בקשה לגישור לפני הגשת תביעת גירושין. לאחר סיום הליך הגישור, בית המשפט יאשר את החלטת הבורר. החלטת הבורר תהיה סופית ומחייבת עבור שני הצדדים. מעבר לכך, חשוב להבין כי שני הצדדים נדרשים להגיע להליך הגישור בישראל. בית המשפט של הראשון לא יוכל להכריע בסוגיה ללא התערבותם של עורכי הדין.

במידה ובן זוג אינו מוכן להגיע לגישור, על הצדדים להגיש בקשה ליישוב סכסוכים. לאחר מכן, המגשר יצטרך להחליט על תוצאות הגירושין. במידה והמגשר לא יצליח להגיע להסכמה, השופט יגיש תביעת גירושין. במקרים כאלה, השופט יקבע את ההחלטה הסופית. לאחר מכן השופט יחליט אם יש ליתן או לדחות את הגט.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם